Klub Ruský toy ČR

Vítáme všechny majitele psů s průkazem původu FCI a příznivce plemene.

Jsme jediným specializovaným klubem pro plemeno v ČR a v zemích EU

Proč se stát členem?

Přihlášení do klubu

Nejnovější zprávy

Kamenné Zboží, malá vesnička nedaleko Nymburka s tradiční hospůdkou má sál s malovaným stropem zdobený rozetami. Hospůdka poněkud omšelá, ale s vlídným a ochotným personálem. Pro našich 25 posouzených psů a 25 lidiček byla velikost sálu trochu na hraně únosnosti.

Po šesti letech od plného uznání plemene (17.11.2017) FCI, byl v Čechách ruský toy na mezinárodní výstavě vybrán v záverečné soutěži všech plemen IX. skupiny jako nejlepší! (1. BIG IX.) Jde o fenku Laskovaya Rus Prokaznitsa Shalunya.

Se zkratkou FCI se v kynologickém světě setkáváme velmi často. FCI - francouzsky Fédération Cynologique Internationale je celosvětovou mezinárodní kynologickou organizací. Zabývá se plemeny psů a kynologií jako takovou. Klub Ruský toy ČR, z.s je (prostřednictvím naší národní kynologické organizace ČMKU) klubem chovatelů FCI.

Na mezinárodní výstavě psů FLORACANIS v Olomouci získala velmi krásná ocenění pro své hladkosrsté psíky majitelka chovatelské stanice Krasotka Moja, paní Michala Valentová, členka našeho klubu.